Постмортеми допомагають пояснити внутрішнім та зовнішнім замовникам суть інцидентів та як їх уникнути у майбутньому. Один клауд це показник (не)зрілості компанії насправді. Як і в будь-якій іншій спеціалізації, Senior від Middle відрізняє можливість працювати незалежно та готовність брати на себе відповідальність за проєкти, продукти, фічі. На сеньйорному рівні часто немає нарізаних задач. Потрібно розмовляти з бізнесом, розуміти його пріоритети та цілі, трансформуючи їх у технічні задачі та рішення.

що має знати SRE-інженер

У налаштуваннях, що пов’язані з DevOps, системні адміністратори тісно співпрацюють із розробниками та часто допомагають у виконанні різних завдань, що не входять до їхніх основних обов’язків. Тому тут ти матимеш ціле море варіантів для розвитку. Щодо софт скілів, важливо розуміти, що системний адміністратор — фахівець, який не може бути ізольованим у компанії та професійному середовищі. Йому постійно доводиться спілкуватися з людьми, тому інтровертність доведеться побороти.

Плюси Й Мінуси Роботи Devops Engineer

Якщо не брати до уваги кількість років «відсидки», маю враження, що спектр вимог по технологіях такий самий і до мідлів, і до джуніорів. Так, це схоже на грабіж якийсь серед білого дня! Можна подумати, що на ремоуті люди працюють в половину сили. Моя компанія на ремоуті почата заробляти більше, ніж коли люди ходили в офіси, між іншим. Я запускав Chef з пайплайнів для точно таких операцій — там лічені секунди, не хвилини.

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи інженером. Одна з важливих переваг докеру – він дозволяє створити одне середовище для розроблення, на яке не будуть впливати ОС та особисті програмно-апаратні налаштування розробників. Це полегшує не тільки розроблення, а й процес випуску продукту, оскільки на релізі ПЗ матиме значно менше конфліктів і проблемних ситуацій. Також треба вміти писати bash-скрипти для автоматизації різних процесів – від резервного копіювання даних до налаштування середовища розроблення. Для вивчення Site Reliability Engineering рекомендується проходити професійні курси, а також самостійно шукати інформацію та обовʼязково отримувати практичний досвід.

Курси можна дивитися на Udemy, Pluralsight, особливо — на acloud.guru. Також дуже раджу educative.io — Learn DevOps for Developers, і обов’язково — самонавчання, stackowerflow, і всі книжки по тобі з приставкою «Deep Dive». Ось курси ITEDU для новачків, де навчишся усіх базових навичок, що стосуються Linux — українською. Якщо цей рівень ти вже переріс, то опануй системи моніторингу, технології віртуалізації, адміністрування вебсерверів та поштових серверів на Linux — на цих курсах.

Що Входить В Обов’язки Devops Engineer

Загалом не потрібно ставитися до співбесід як до іспитів. Так, я не раз співбесідував людину, яка чогось не знає. Дуже поширеною є вимога знати відразу дві мови програмування.

Це досить непоганий результат як для поточного стану українського ІТ. Наприклад, для QA ця цифра становить 109.6, FrontEnd – 109.1, Java – forty six.three, Node.js – 33.9, .NET – 32.2, Python – 26.four. Для цього найкраще підходить мова програмування Python, і її треба буде опанувати, аби спростити скриптинг та налагодити автоматизацію задач. Професія SRE Engineer має великі перспективи у майбутньому.

Проєктування, Створення Та Обслуговування Інфраструктури

Я так розумію, по суті питання немає що сказати. На мою думку, мідла від сеньйора відділяють фундаментальні знання site reliability engineer в предметній галузі, досвід і відповідальність. Припис спеціаліста з ОП може скасувати лише роботодавець.

Більш важке рішення, ніж Ansible, але дуже доросле. Від Ruby спочатку йде голова кругом, але через місяць починаєш отримувати шалене задоволення. Це дуже смішно, бо якраз на американському маркеті використовують застарілі технології замість чогось хайпового та нового….

що має знати SRE-інженер

SRE присвячують свій час створенню програмного забезпечення, яке підвищить надійність систем, усуває проблеми та реагує на інциденти та проблеми. Тому їм потрібно знати різні інструменти автоматизації, оскільки вони зазвичай відповідають за створення та інтеграцію програмних засобів для підвищення надійності та масштабованості організаційної системи. Після такого вже можна йти на курси, де вам будуть давати завдання, або пробувати одразу влаштуватися на роботу стажером чи джуніором. Я все ж рекомендую після самостійного навчання пройти буткемп-курси від компаній по типу SoftServe, Epam чи Eleks — це майже гарантоване працевлаштування. Цей процес займе у вас від three до 6 місяців, в залежності від ваших початкових знань. DevOps – досить цікавий та різнобічний напрямок, в якому знайти себе може кожен, хто вміє траблшутити і гратися як із кодом, так і з інфраструктурою.

До прикладу, важливий аспект DevOps методології — це CI/CD, він буде у списку всіх курсів. Тож заходите в YouTube і шукаєте базові речі по CI/CD. Потім переходите до наступних тем, і так можна рухатися до того моменту, коли ви будете мати загальне розуміння всіх аспектів.

Об’єднує в собі поглиблені знання про будову системи з розумінням принципів її роботи. Для мене legacy — це щось дійсно корисне, те, що мало змогу проіснувати довго, і мало змогу приносити користь. Користь програмного продукту не у його технологіях, а у тому, які проблеми він вирішує — і legacy це те, що має доведену можливість вирішувати проблеми, замість того, щоб створювати нові. Ну і додам Perl — який досі використовується дефолтно в Linux і вже є з коробки. Використання PCRE — це загалом не тренд чи ще щось таке — а на мою думку дефакто стандарт при роботі з текстом, конфігами.

що має знати SRE-інженер

Методології розроблення ПЗ, котрі є фундаментальними в роботі девопс спеціалістів, оскільки вони визначають засади, на яких базуються усі процеси в команді. Та ні, то просто менеджменту закортіло попиляти черговий річний бюджет і це запропонували під соусом суачсності, економії, тренодвості тощо. Або комаанія в процесі переходу, і це може нести як ризики легасі-мотлоху, так і перспективи цікавих тасок. Розбір цієї статті від Дениса Васильєва в подкасті DeadOps Podcast на ютуб-каналі «[не]правильний DevOps». Робота в IT — це про компроміси, і дуже часто adequate https://wizardsdev.com/ is sufficient.

Скільки Заробляє Інженер Sre?

Якщо ти досяг рівня Middle, тут вже є сенс задуматися про посаду DevOps-інженера, тому рекомендуємо курси ITEDU про клауд та системи з високими навантаженнями на Linux. А потім вже займись вивченням нюансів роботи з Ansible, AWS, Docker та Kubernetes, щоб стати DevOps-інженером. Основна суть CI — отримати код, протестувати його, зібрати і ще раз протестувати, після чого упакувати та відправити на збереження в так званий сервер артефактів. ➖ Основний мінус — це неповноцінні проєкти, які покривають тільки один чи два аспекти DevOps. Наприклад, CI (процес збирання та тестування коду) та його реліз, коли інженер відповідальний лише за доставку результатів збирання та перевірку, чи все відбулося успішно. Або Infrastructure Engineer, який займається тільки налаштуванням серверів та середовищ і не співпрацює напряму з розробниками чи замовниками.

що має знати SRE-інженер

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. DevOps інженерам потрібна англійська (бажано Intermediate та вище) для гарного розуміння технологій, з якими вони працюватимуть, читання мануалів і т. Д., адже більшість документацій та корисних статей йдуть саме мовою Туманного Альбіону.

Попри стрімкий розвиток технологій принципи роботи не можуть кардинально змінитися за один чи навіть п’ять років. Сервера та Linux нікуди не дінуться та будуть актуальні й через десять років. CI/CD (Continuous Integration / Continuous Delivery) – це підхід до розроблення ПЗ, який орієнтований на автоматизацію процесів розроблення, тестування та розгортання програмних змін. Цей підхід сприяє зниженню ризику помилок та покращенню якості програмного забезпечення, а також швидкому впровадженню нового функціоналу.